Feb 21
2012 de İnsanlık ve Türkiye PDF Yazdır ePosta

 

Dünyanın uydusu  dünyadan hep aynı cepheden görülür, oysa Maya lar Ay ın arka cephesini resmetmiş, teknik açıdan bizim kadar ileride olmamalarına rağmen Astrolojide ve Matematik te inanılmaz gelişme kaydetmişlerdi tekerleği keşf ettikleri halde tekerlekli araçlar kullanmamalarına rağmen günümüzün yollarına benzer gelişmiş yolları vardı , Güneşe taparlardı . 2012 den bahsedeken Mayalardan vazgeçemezdim helede bu yazımla ilk defa sayfalarında konuk olacağım Yeni Doğuş gazetesinin güneşi temsil etmeside tasadüf diye adladırdığımız fenomenin oyunu olsa gerekki güneşten ve güneşin çocuklarından bahsetmek bir mecburiyetti, Yeni Doğuş ta yazmanın onuruyla bu yazımla beni sizlerle buluşturan emektar dostlara teşekkür ediyor hepinizi saygıyla selamlıyorum.

Mayalar keşfedildikten sonra orta,yeni, modern ve postmodern çağda farklı şekillerde yorumlanmışlar.  21.12.2012 nin yorumlayıcıların eline düştüğünden itibaren insani korkuların, kaygıların, egoların malzemisi olmuştur. Mitlere göre dünyanın sonunun habercisi olan bu korkunç tarih, aslında geçmişin ve günümüzün korkulardan fayda sağlayan güçlerinin  uydurma yorumlarından öteye gitmeyen bir yanılgıdır.

Aslında Kozmik yeni bir şuurun başlangıcı olacağını ifade eden Mayalar, bugün dahil tanımlanamayan, anlaşılamayan bir doğrulukta Astrolojiyi tanımlamış ve matematiksel verilerle geleceği öngürmüşlerdir.

Mayalar 2012 yılında dünyanın yeni bir kozmik düzende yerkürenin kendisini temizleyeceğini, yeni bir medeniyetin oluşacağını ifade eder,

Oysa  Materyalizmin insanlığı esir ettiği günümüzde modern insan parayı , güzelliği, eylenceyi , performansı, gücü ve  sosyal statüyü diğer  herşeyden daha çok  arzulamaktadır.

Bu Modern değer yargıları doğal olarak iç gelişmeyi ve ruhsal duruşu zedelemektedir.

Modern insan bu zedelenmiş ruh haliyle kötülüklere, şiddete, savaşlara, doğal afetlere, açlığa,

Terörizme ve hertürlü çılgınlığa kayıtsız kalmaktadır. İnsanların bu kayıtsızlığın sonucu olarak kendi kendisini yok etmesi de kaçınılmazdır.

Kendimize sormamız gereken bu zedelenmiş postmodern insanın dünyayı kötülüklerden arındırma  gücünü nerede bulacağıdır.

Türkiyede 2011 yılında yaşananlar farklı olmamıştır, Postmodern Türkiyede insanlar kendi çıkarları adına güçlü olanı  desteklemektedirler, doğrular, gerçeklerin altında ezilmektedir, idealler yok olmuş menfaatler cephededir. Toplum kayıtsızdır.

Daha iyi ev, daha iyi araba, daha güzel giyisi, daha güzel tatil ve daha nice dahalar.

Sorulması gereken bu materyalist dahaların beraberinde daha iyi bir Dünya getirip getirmediğidir, insanların mutlu olup olmadığıdır. Ben kalıcı mutluluktan bahsetmekteyim.

Türkiye insanın 2012 den beklentileri eminimki hak ettikleri istekleridir, ama şunu unutmayalımki haklar istenmez alınır, kanaatkar olmak güzel bir meziyet olabilir ama günümüzde geçerli değildir. Haklar demokratik haklar çerçevesinde istenmelidir ama sadece kendimiz için değil hepimiz için olmalıdır, hangi siyasi duruşunuz olursa olsun, hangi gruba ait olursak olalım ne istersek hepimiz için isteyelim,

Mayalar 2012 yılının arınma yıl olacağını idda ediyorlar, kavgadan, riyakarlıklardan, bencillikten, kandan, arınalım, Dünyanın ve Türkiyenin geleceği adına, evlatlarımızın refahı adına, medeniyetimizin muhafazası adına ve herşeyden önce  İnsanlık adına arınalım.

2012 de haksızlıklardan arınmış bir Türkiye ve Dünya beklentisiyle yeni yılınızı kutlarım.

Cihan Sendan                                           31.12.2011 Münih

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile