Feb 21
İNSANLIK ONURUNA İHANET ZAMAN AŞIMINA UĞRARMI ? PDF Yazdır ePosta

 

Alevi toplumuna sabır ve metanet dilerim,

Suriyiye karşı hazırlanan milis kuvvetlere Muaviye kuvvetleri adını verenler, Adıyamanda Alevilerin evlerine işaret koyanlar, Sivas katliamını zaman aşımına düşürenler ve tüm bu zihniyeti destekleyen, kollayan, yönlendirenler  Muaviye ve Yezit gibi tarihin utanç ve ihanet sayfalarındaki yerlerini alacaklar. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın.

Alevi Toplumu Türkiyede barışın sigortasıdır, Tüm Alevi yurtdaşlara bu oyunlara gelmemelerini ayrıca  tüm haklarını ararken herşeye rağmen hukukun  üstünlüğüne güvenmelerini  ve  haklarını insanlık ve yurtdaşlık hakları zemininde aramalarına devam etmelerini temmeni ederim.

Bugün hukuk işlemeyebilir, haksızlıklar olabilir ama bunu sabırla ve metanetle sineye çekmek Alevi yurtdaşlarına  ve İnsanlık onuruna yakışır.

Gün gelir devran döner, bugünün egemen güçlerine rovanşist bir tavırla değil, hukukla ve demokrasiyle cevab verilecektir.

Sivas ta kaybettiğimiz değerlerimiz kalbimizde yaşamaya devam edecekler ve elbet birgün onların hakkı olan Adalet  yerine getirilececek ve suçlular cezasını hukuk yoluyla bulacaktır,

İnsanlık Onuru bugün bir defa daha hasar almıştır, Türkiye sonu belli olmayan bir yola doğru girmektedir. Halk bunu en yakın sürede görmelidir, Alevi toplumu AKP ve Muaviye zihniyetine sandıklara sahip çıkarak cevap vermelidir.

Sivas katliamını zaman aşımına uğratanlar Sivas olayının basit bir adli vaka olmadığını herkesten çok daha iyi bilmektedirler ve O değerlerin üzerinden bir kez daha siyaset yapma çabasındalar, acılarımızı kullanarak bizi Suriyede başlatılmak istenen mezhep kavgasının içine çekmek istemektedirler.

Aleviler bu Oyuna gelmeyeceklerdir.

Gazap ve öfkeden kaçınınız. Çünkü onun başlangıcı delilik ve sonu ise pişmanlıktır.

                                                                                                                 Hz Ali

 

Cihan Sendan                                münih 13.03.12

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile