Feb 21
Arapları ve Süryanileri alet etmeyiniz ! PDF Yazdır ePosta

img1

Terör örgütü PKK’ nın siyasi maşası BDP’nin genelbaşkanı Arapları ve Süryani’leride  boykota çağırmış ve güya Referanduma karşıymış, çok ilginç !

Bunun aslında referandumda AKP’ ye destek verme manevrası olduğunun herkesde farkında. Sahtekarlığında bukadar artık fazla. Bu Kürt asıllı vatandaşlarımızı kandırma taktiğidir ve kendi  halkını aptal yerine koyan bir genelbaşkan, çok korkunç. Değerli Demirtaş ben Arap asıllı bir Türk vatandaşıyım ve kendi kültürümü tanıdığım kadarı ile bu isteğinize bırakın insanları tavuklar gülecektir diye düşünüyorum Nedenmi?  Anlatayım.

PKK terörü ve kışkırtmaları dolayısı ile Arap halkının yaşadığı tüm bölgelerde ciddi sıkıntılar oluşmuş durumda. Tarsus, Adana,Mersin örneğini vereyim, bu bölgede asker olan gençlerimizin büyük bir bölümü güneydoğu Anadoluda askerliklerini tamamlıyorlar yani ciddi şehit ve Gazi vermiş bir yöre, halkının büyük bir bölümünün araplardan oluştuğunu düşünürsek bu insanların PKK teröründen yeterince canları acımış vaziyette. Ayrıca yerel seçimler zamanında benim ait olduğum Arap halkının ne yazıkki kürtlere karşı kızgınlıklarının ve ön yargılarının had safhada olduğunu bizzat kendim yaşadım. Bir sosyaldemokrat olarak kendi halkımın bu şekilde düşünmesi ve çok sert cevablar almam beni çok üzdü ama insanları dinleyincede bu büyük göç almış yörede sizlerin kışkırtmaları ile oluşan olaylar dolayısıyla insanların huzurunun kaçmış durumda olduğunu tespit ettim, artık ciddi ayrımcılık başlamış, Kürtler bu bölgelerde yani çukurovada getolarda yaşamaya başlamışlar ve şöyle devam ediyorlar sözlerine; Kürtler  kriminal tüm bölgeleri ele geçirmişler en ufak bir anlaşmazlıkta 30 kişi üzerimize yürüyorlar mahalle basıyorlar, İyi ilişkilerimizde var ama huzursuzluk had safhada diye devam ediyorlar ve  diğer halk gruplarıda aynı fikirdeler. Süryanilerin farklı düşündüklerinide zannetmiyorum. Yani sizi  önce kendi gerçeklerinizi görmeye davet ediyorum.  AKP nin Kürt halkına ne kadar dürüst olduğunun ölçüsünün  son sekiz senede verilen canlarımız olduğunu ve gerçekleri görmenizi tavsiye ediyorum, çünkü hepsi önce bizim insanımız, Terörist yada sizlerin deyimi ile gerilla yada polis –asker hiç farketmiyor çünkü onlar önce bizim canlarımız.Partinizin içinde olupta son zamanda partiden uzaklaşan eski militan solculara sordunuzmu neden gidiyorsunuz diye? Heryerde kürt halkının haklarını savunan diğer guruplardan insanları neden kaybettiniz?

Sayın Demirtaş siz bir maşa siyasitini içinize sindirebilirsiniz, ama halkınıza haksızlık yapmayın rant adına şan şöhret adına halkınızın hislerini kullanmayınız. Neymiş, boykotmuş güldürmeyin ve insanları aptal yerine koymayın. Benim ulusumu buna Kürtlerde dahil 30 sene geriye attınız,egemen güçlerin maşası PKK ile şimdide Etnik diğer guruplara çengel atmayın bunu bu saatten sonrada kimse yutmaz.

Ayrıca Türkiyede yaşayan Arap asıllı halkında anaysada olma gibi bir derdide yok çünkü biz kendimizi azınlık olarak değil tüm diğer etnik gurublar gibi bu devletin sahibi olarak görüyoruz. Eğer bu anayasada bir etnik gurup olursa diğer 48 etnik gurubunda isminin  bulunması durumu ortaya çıkarki zaten Ulus anlayışınada ters düşer. Ama bunları zaten biliyorsunuz değerli başkan.

Ayrıca  zahmet edip diğer etnik guruplarla hiç görüştünüzmü, fikirlerini aldınızmı, siz ve hareketiniz  hakkında, PKK terörü hakkında ne düşünüyorlar sordunuzmu. Siz Türklere karşı mücadele etmiyorsunuz, tüm Türkiyeye karşı mücadele ediyorsunuz haklı arayışınızda haksız duruma düşüyorsunuz.

Ben Kürt Halkını Referanduma katılmaya davet ediyorum hemde 12 eylül cuntasına hayır demenin yolunun 12 eylüde hayır demekten geçtiğini bilmelerini istiyorum. Bir hatadan kurtulmak için daha büyük hata yapmanın anlamı yok, tabiiki bu Anayasa değişmeli, tabiiki halkımızın sorunları çözülmeli  ama Tayip Erdoğanın diktatör olma yolunu açacak bir yanlışa girmemeliyiz. Şu anda zaten Türkiyede herşeyi bu Başbakan dikta etmekte, hele birde onun önünü  açarsanız hedef tek Başkanlık, ondan sonrası rejim değişimi, sonrasıda Saddam ın Irağı gibi bir Türkiye. Evet komplo teorilerine benzedi biliyorum ama Saddam gelirkende Saddama karşı olanlara komlo teoricisi denilmiş ve dışlanılmıştı Adolf Schickenhuber ( Hitler) da aynısı oldu. Benden söylemesi. Hele böyle bir durumda kafaları gidecek ilk şahıslarda sizler olursunuz aman dikkat, bence biraz diktatörlerin tarihini okuyunuz sayın Demirtaş!

Ha ! Araplarıda süryanileride diğer tüm Türkiye halkınıda sizin aracılığınızla PKK ya alet olmalarını istemektende vazgeçiniz ve gülünç olmayınız. Çünkü PKK nın şehit ettiği askerler turancı orta asya Türkleri değil,O askerler kendinize alet etmek istediğiniz diğer etnik gurupların evlatlarıdır  çünkü sade bir Türkiye ve  bir Ulusu var.

Bu günlük bu kadar !

Cihan Sendan                                            25.08.2010 Münih

 

 

 

 

 

Yorumlar  

 
0 #1 2010-09-01 07:02
Sevgili Cihanım
Yazını okudum bir kez daha okuyacağım
-Biraz duygusal bir yazı
-Bölgeden uzak olduğun için sadece kendi cephenden başmışsın
-Verilmiş boykot kararı siyasi bir karar
-PKK nin yaptıklarını en az senin kadar inan yalnışlarında senin kadar eleştirenim vede senin bilmediğin devlet bağlantılı çok karışık kirli bir savaş var
-Bu konuda senle uzun yazışacağım
-Bende boykot diyenlerdenim çünki 12 Eylül yargılanmalı cunta yargılanmalı devletin kirli ilişkileri yargılanmlı vs vs bunu yapmayanlar beni evet yada hayır için sandığa götüremeyecek Benimki bireysel bir BOYKOT
-Son olarak ben ablanım siyaset yapacaksın ve bu konuda yanındayım böyle kişiselleştirme yeceksin yazılarını ama buda zamanla olacak
-Özelde Selahattini tanısan inan ben bu yazıyı nasıl yazdım diyeceksin...
Sana bunla ilgili uzun yazılar yazacağım anlaştıkmı bugün 1 eylül barış günü ve ben Miting için erken aYRILIYORUM EVDEN HOŞÇA KAL
azra
Alıntı
 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile