Mar 20
Federasyon Genelbaşkanı Olmak PDF Yazdır ePosta

img1

25 senelik sivil toplum mücadelesinin akebinde yıllarca severek emek verdiğim Türk Alman Dostluk Federasyonunun 24.07.2010 tarihinde yapılan Genelkurulunda üyelerimizin oybirliği ile Genelbaşkan seçilmiş olmanın mutluluğunu ve düşüncelerimi platformumdan sizlerle paylaşmak istiyorum.

DTF Almanyada Türk Oskar’ı diye adlandırılan Türk Alman Dostluk Ödülünü veren ve Türk Alman Dostluk kültür haftalarını 10 yıldır organize eden Federasyondur.

Ödül alanlar arasında Almanya eski Cumhurbaşkanı merhum Johanes Rau’dan , Türkiye eski Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’e, Otto Schly’den Christof Dauma, Manfred Korfman’dan TUI Holdinge,BMW AG den, Öger Tur’a İlhan Mansızdan Nazan Eckes,e

Stefan Raab,dan , Günter Becksteine ve  daha nice  değerli insana, Türk ve Alman dostluğunun ödülünü takdim etmiş bir Federasyondur.

Kültür haftaları ile politik ve sosyal konulu paneller, Kültür ve sanat etkinlikleri düzenleyen ve sosyal faliyetlerde bulunun bir federasyondur.

Bu güzide Federasyonun bugüne kadar yapmış olduğu etkinlikler bundan sonrakilerinde referansıdır.

Federasyon yönetimi  ben ve Genelbaşkan yardımcımız sayın Metin Ercenk hariç tamamen yenilenmiş olup 10 senelik kurucu Genelbaşkan sayın Ali Kılıç’tan görevi teslim almış bulunmaktayım.

Tabii Federasyonun yeniden yapılandırılması ve geleneksel çalışmaları ve ödül Töreni ile bayrağı alarak görevimize devam edeceğiz. Son bir buçuk yılda sürdürmüş olduğum Genelbaşkan yardımcılığı ve daha önceki Genelsekreterlik görevlerimden dolayı çok iyi tanıdığım ve analiz etdiğim Federasyonumuzun eksiklerini ve genel yapısını tekrar gözden geçireceğiz.

Federasyonun derneklerini çoğaltacağız, Ödül verme Kriterlerimizi ve sistemimizi yenileyeceğiz.

Kültür ve Sanat, eğitim ve sosyal faliyetlerimize ağırlık vereceğiz.

Ödül meclisi kurup 100 değerli dostumuzu bu meclise davet edeceğiz. Daha önce ödül almış değerli dostların yanında değerli federasyon başkanlarını, sanat ve iş insanlarını,emekçilerimizi,eğitimcilerimizi yaptıkları hizmetlerle markalaşmış değerli arkadaşlarımızı , Türkiye ve Almanya yı temsil eden Büyükelçilerimizi ve Başkonsoloslarımızı bu Meclisin içine almaya çalışacağız. Türk Alman Dostluk Ödülünü  bu değerli temsilcilerin teklif ve karara katılımlarıyla halkın dağıttığı bir ödül haline getireceğiz.

Yeni dernekler kuracağız ve varolan dernekleri yanımıza kazanmaya çalışacağız. Demokratik, şeffaf , özenli ve düzeyli bir federasyon olmaya dikkat edeceğiz.Derneklerimizin tüm ihtiyaçlarını gidermelerinde eşlik edecek ve destek olacağız. Türkiye ve Almanya devlet kurumlarıyla ilişkilerimizi azami geliştireceğiz, Parti siyasetinden uzak duracağız, iki ülke halklarınada aynı yakınlıkta duracağız.

Türk dernek ve kuruluşları ile ilişkilerimizi sıcak tutacağız . Alman ve Türk anayasalarına saygılı ve bu iki devletin kabul ettiği tüm kurum ve kuruluşlarla ilişki kurmaktan kaçınmayacağız.

Tabii bunları yaparken diyaloğun önemini herzaman vurgulayacağız. Anadolu felsefesi ile dünya felsefesini  geliştiren  yaratıcılarının ülkesi Almanyayı yakınlaştıracak ve mediniyetlerimiz arasındaki dostluğu ön plana çıkartacağız. Nitsche,Göthe,Kant, Karl Marx,Freud,Jung, Max Weber ile Hacı Bektaşi Veli, Mevlana, Yunus, Nesimi, Hallacı Mansur ve diğerlerinin felsefelerini bir araya getirmeye ve ifade etmeye çalışacağız. Ana okullarında projeler geliştirecek ilk okullardaki anadilini tamamlama derslerini yeni bir sistemle tüm Almanyada etabile etmenin projelerini hazırlayacağız. Sağlıklı beslenme ile alakalı okullardaki meyve dağıtım çalışmalarımızı çoğaltarak devam edeceğiz.

Türk Alman dostluğunu geliştirme amaçlı geziler ve eğlencelikler geliştireceğiz.  Federasyonumuzun içinde bulunan engelliler derneklerimize desteklerimizi çoğaltacağız.Sanat eğitim dersleri projelerimize Fotoğraf Sanatının yanında Osmanlı Ebru resim sanat eğitimi gibi çalışmaları ekleyecek ve destekleyeceğiz. Doğa ve çevre konularında paneller hazırlayıp  çevreci kuruluşlarla beraber hareket edeceğiz.

Evet almış olduğumuz sorumluluğun bilincinde ve böyle değerli bir Federasyonun Genelbaşkanı olmanın Onuru ile bugünden itibaran çalışmalarıma devam ediyorum. Sivil toplum gönül işidir sevgi işidir, Sevgi güzellik ister, güzellik emek ister, emekten de öteye gönülde ateş ister .

Gönüllerinizdeki ateşin daimi olması dileği ve hepimiz toplum için çalışmalıyız, ben ise herkezden çok çalışmalıyım diyebilen aktif yurttaşlarımızın  emekleri ile halklarımızın dostluğunun devam edebileceğine inanıyorum.

Bugünlük bu kadar.

Cihan Sendan                            26.07.2010

 

 

Yorumlar  

 
0 #7 luigi4235 2015-02-17 09:27
( ͡° ͜ʖ ͡°)
+++thatsafunnypic.com+++
Alıntı
 
 
0 #6 2010-09-08 09:31
Degerli Cihan,
DTF Genel Baskani olman bir arkadasin olarak beni gururlandirdi.
Sana ve Yönetime secilen diger calisma arkadaslarina iyi calismalar ve basarilar diliyorum

Ufuk Gergin
1.Vorsitzender
Rhein-Main Taxiverband e.V.
Alıntı
 
 
+2 #5 2010-08-26 10:49
Cok Degerli Aile DOSTUM,Cihan..
DTF Genel Baskani olman,beni son derece,
Mutlandirdi.
Yüregin gibi bahtinda acik olmasi tek dilegimdir.

Mutlu yarinlarla esen kal.
Saygilarimla
Güner A.
Alıntı
 
 
+2 #4 2010-08-22 11:04
Değerli Kardeşim Cihan,
DTF'ye Genel Başkan seçilmeni en içten dileklerimle bir kez daha kutluyor, başarılı çalışmalarıyın devamını diliyorum.
Sevgi ve selamlar
Alıntı
 
 
+3 #3 2010-08-05 19:37
Degerli Cihan,
DTF Genel Baskanligina secilmis olmandan dolayi seni tebrik ediyor; secilen tüm yöneticilere bundan sonraki calismalardan basarilar diliyorum.
DTF bugüne kadar yapmis oldugu calismalarla Türk-Alman dostluguna önemli katkilar sunmustur. Bu katkilarin bundan sonra da artarak devam edecegine yürekten inaniyorum.
Selam ve sevgiler
Bektas Nayman
HDF Genel Baskan Yardimcisi
Alıntı
 
 
+3 #2 2010-08-04 17:32
Sevgili Cihan;
Yeni Görevinde başarılar diliyorum Sen bu görevi zaten fiili olarak uzun zamandır yapıyordun zaten Kutluyorum ve Kolay Gelsin diyorum Can Dostum Kardeşim.

AZRA
Alıntı
 
 
+5 #1 2010-07-29 19:08
Değerli Başkanım, Ülkemizin sizler gibi yaşadıkları ülkelerde topluma önderlik eden pırıl pırıl önderlere ihtiyacı var. Üstlendiğiniz bu görevde ben sizin mesai arkadaşlarınızl a birlikte oldukca başarılı olacağınıza yürekten inanıyorum. Çünkü biliyorum ki, sizler; yürekleri Türkiye sevdası ve sevgisi ile dopdolu gençlersiniz.Ben de ülkelerararsı dostluğun her anlamda daha pekiştirilmesi ve daha da geliştirilmesin i amaçlayan federasyonunuzu n çalışmalarında tüm içtenliğimle yanınızdayım.Bu duygularla başkanlığınızda ki yeni dönemin ülkelerimiz arasındaki dostluğun daha da geliştiği ve işbirliği imkanlarının daha da artığı bir dönem olmasını diliyor,Türkiye sevdalısı tüm üyelerinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.
Dr. Özcan ERDOĞAN
ANKARA
Alıntı
 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile