Feb 21
Anadoluda sözünü tutmayana ne derler ? PDF Yazdır ePosta

12 Haziran 2011 Türkiye tarihinin sayfalarındaki yerini aldı, AKP yi ve eski ve yeni başbakan Recep Tayip Erdoğanı kutluyorum, Halkımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum.


Türkiye kararını verdi ve aynen yola devam dedi. Önümüzde önemli ama aşılması imkansız olmayan çözülmeyi bekleyen konular durmakta, yeni Anayasa, Kürt asıllı halkımızın talepleri, işssizlik, emekçi haklarının iyileştirilmesi, tüm kamu görevlilerinin sendikal hakları, kayıt dışının engellenmesi, adaletli dağılım, ekonomideki gelişmenin halka yansıtılması, orta doğudaki değişim ve ilişkilerimiz, Avrupa birliği, ilişkileri, erkler ayrımının daha itinali şekilde devamı, basın mensuplarının hakları, ergenekon davası. Sayın Başbakanın Balkon açıklamalarının halkın büyük bölümüne verdiği heyecenanın boşa çıkmamasını temenni ediyoruz. Recep Tayip Erdoğanın Tarihe ilginç ve çalışkan bir başbakan olarak geçtiği kesin ama Türkiye halkının kahramanı olmak istiyorsa, elindeki imkanı en iyişekilde halkın adına kullanmalıdır.Bence bu son şansıdır.

Muhalefet lideri sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP ye bir sözüm var

Kemal Kılıçdaroğlu benim tanıdığım kadarıyla dürüst iyi yürekli,çalışkan,bilgili halktan bir insan.

Genelbaşkan olduğunda bu işi başaracağından şüphelerim vardı, çünkü Kemal bey ölçebildiğim kadarıyla ayak oyunlarını beceremeyecek kadar düzgün bir insan. Zaten halktan onun bu tarafını çok beğeniyor.Üzülerek söylüyorum liderlik konusunda sınıfta kaldığı kesin, ama halk doğru ve dürüst adam istiyor artık, kendini beğenmiş insanlara yukardan bakan liderlerden bıkmış halkımız.

Ben sayın Kemal Kılıçdaroğluna okadar güveniyordumki seçim akşamı yaptığı konuşmaya başlarken sizlerle üç şey paylaşacağım dediğinde 3 üncüde ben başaramadım istifa ediyorum diyeceğini bekledim, ama olmadı, etrafındakiler kendi konumlarından korktukları için onun istifa etmesine karşı çıktılar ve Kemal Kılıçdaroğlunu halkın gözünde küçük düşürdüler. Kemal Bey neyazıkki hiçbir sözünü tutamadı, ve güvenirliliğini yitirdi, Oysa Kemal bey dürüst bir adam, nasıl kendisinin küçük düşürülmesine müsade ediyor bu na akıl erdirmek zor. Muhtemelen Kemal Bey CHP nin başında kalacak ama O, herkesin güvendiği adam olarak değil tutarsız ve sözünde duramayan zayıf bir adam görüntüsünde .Partiyi teşkilatın en az sevdiği adama Gürsel Tekin e bıraktı, ve nayazıkki genel duruşu tutarsız, Sosyal demokrat çizgiden uzak, sadece vaat etmekle sosyal demokrat olunmuyor CHP,muğlak ne olduğu hala pek belli olmayan bir YCHP oldu, bunu halk pek tutmadı sonuç sandıkta beli oldu. Bence sayın Kılıçdaroğlu ya gereğini yapmalı yada kadrosunu gözden geçirmeli, Kendisine akıl verenlerin iyi ve yeterli olmadığı kesin.

Ya tutamıyacağın sözü verme, yada verdiğin sözü tut!

CHP de Kemal Kılıçdaroğlu kesin olmalı ama kendi gibi olur ve kararları kendi verirse.

Bu günlük bukadar

Cihan Sendan 15.06.2011 Münih

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile