Feb 21
Yılan yaşasın mı? PDF Yazdır ePosta

 Anadoluda muhteşem ata sözleri vardır, her biri engin denizler gibidirler, insanı tarihin tecrübelerinde yüzdürür ders verirler, tabiiki bu ders alma  kabiliyetinde olanlar içindir.

Ata sözlerine cok değer verir gönülden dinlerim ama Anadoluda kullanınlan bir Ata sözü varki pek doğru bulmam

                                   ’ Bana dokunmayan yılan bin yaşasın’

Bütün samimiyetimle ifade etmek isterimki, kardeş kavgasının hiçbir aileye ve topluluğa yararı olmamıştır, olmayacaktır. Kaybettiğimiz tüm insanlarımız bizim kaybımızdır, asker,sivil, terörist farketmez. Kaybedilenlenrin hepsi insan evladı, Anadolunun çiçekleri.

Hepsinin evinde yas var, ilişkisi olmayanlar, ama insani duygularla uzaktan üzüntülerini ifade edenler, engeç bir saat sonra normal hayatlarına dönecekler, ya ocaklarına ateş düşenler?

Bir ömür acı çekecekler. Makale yazmak kolay, başsağlığı dilemekte. Ama 25 yıldır süren bu acıyı nasıl bertaraf edeceğiz? PKK nın gölgesinde siyaset yapanlar hangi hayal dünyasında yaşıyorlar, Türkiye devleti kendi yapısı içindeki teröristleriyle yüzleşirken Kürt halkı ne yapıyor.

BDP’nin bünyesinde vasflı siyaset insanları olduğuna inanıyorum, Kürt halkını gerçek celladı olan PKK elinden ancak dürüst Kürt siyasetçisi kurtarır.BDP lilerin ne kadar zavallı duruma düştüklerini faketmeleri gerekir.PKK gölgesinde hareket etmeyi nasıl onurlarına yediriyorlar ve ölen insanlarmızı nereye koyuyorlar merak etmekteyim.

Kürt halkı bu savaşa dur demeli, hepimiz dur demeliyiz aslında diyoruz da ama ne yapıyoruz?

Hepimiz kendimize soralım ben ne yapıyorum?

Tüm Türkiye tavrını koymalı, sonsuz bir acı yerine, acılı bir sonumu seçelim, bunumu istiyoruz?

Hayır gün uzalaşma günüdür eğer BDP de yürek varsa bu olaydan sonra Parlementoya koşar ve yemin eder , teröre tavrını koyar.Aksi takdirde teröre ortak olduğunu kanıtlar ki buda büyük oyunun bir göstergesi olur. Kürt Halkına bu oyunun kendilerine ne getireceğini iyi analiz etmelidirler.

Türkiyenin batısında yaşayan kürt halkının tavrı nedir, bunu ortaya koymalıdır, öncelikle Kürtler teröre dur demelidir, Türk ordusunun ve medyasının devlet birimlerinin ifade etmesi yeterli değildir. Halkların inisyatif geliştirmesi ve dur demesi gereklidir. Cumhuriyet mitinglerinde milyonlarca insanımız kendi açılarından duruş belirlemiştir, Şimdi Türkiyenin bu ortak sorunu olan teröre on milyonlarla dur denmelidir.

Savaş naraları atmak, gerçek ergenekoncuları, PKK teröristlerini, ve bu kavgadan menfaat sağlayanları memnun edecektir. üzülen hepimiz olmaya devam edeceğiz.

 

Matem gösterileri ile bu soruna kimsenin katkısı olmaz inisyatif geliştirmek katkı sınmakla olur, herkes sahte göstermelik davranışlardan kaçınmaldır.

 

Bana dokunmuyan yılan bin yaşasın ama diğer insanlarada dokunmuyorsa !

 

 

Bu günlük bu kadar  

Cihan Sendan         15.07.2011   Münih

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile