Feb 21
Uzun bir aradan Sonra PDF Yazdır ePosta

Uzun bir aradan Sonra

Değerli okurlar uzun bir aradan sonra tekrar sizlere yazabilmeye başlamamın keyfiyle tekrar yazıyorum. Sayfalara yazı yazmasakta hayat akıyor. Zaman dediğimiz şey sonsuz şimdileri bize taşırken farklı mekanlarda farklı tecrübelerle zamanın ruhunu anlamaya çalışmanın gayretinde, günlük mutluluk, kaygı ve sorunlarımızla mevsimlerin su gibi aktığını hep birlikte yaşıyoruz görüyoruz. Korkunç depremler , hain terör, kazalar günümüzü doldururken aynı zamanda aralarda mutluluk duyduğumuz kısa sürelide olsa güzelikleri duyumsayabildiğimiz  yaşanmışlıklarda hayatımıza dokunabiliyor.

Kurban bayramı öncesinde son günlerin bilançosunu çıkardığımda, nötür bir duygu hisettmekteyim, son dönemde Türkiyede yaşanan tüm sıkıntılar buradan üzüntü ile çaresizce seyretmekteyim. Hayatlarını kaybeden tüm yurtdaşlarıma yüce Allah’dan Rahmet, Ailelerinede sabır dilerim.

Türkiyede tehlikeli ve geleceği meçhul bir süreç yaşanmakta. Bir tarafta ciddi bir küresel ekonomik sıkıntı büyürken, Türkiye Avrupanın ve orta doğunun parlayan yıldızı olmaya devam etmekte. Topluma yeterince yansıtılamayan bu ilginç büyüme Türkiyeyi bir çekim merkezine dönüştürmüş bulunmakta. Bir taraftan  Türkiyenin hayrına gibi görünmekte olan bu gelişme diğer taraftan küresel vahşi kapitalizmin ülkemizdeki gücünü dahada artırdığı kaygısını hisettirmekte.

Türkiyede insanların güçlünün ve kazananın yanında olması bir gelenek halini almış
ama doğrunun yanında da olmayı önemseyen insanlarımızın sayısı hiçte küçümsenmeyecek kadar fazla, doğru derken muhalefeten filan bahsetmiyorum halkın kendisinden bahsediyorum.
Yazar,düşün insanı,sporcu, basın mensubu, emekçi,asker, memur,çiftçi, öğrenci,ev hanımı, işsiz ve daha niceleri, ülkelerinin geleceğinden kaygı duyan tüm yurtdaşlar.

İktidar ve güç sahibi olan zümrenin pervarsızca ve vurdum duymaz tavrı, vahşi kapitalist küreselleşmeyi doğanın bir gereği gibi görmeleri ve sosyal zayıf ve çaresiz insanların sorunlarını görmezden gelerek inandıklar dinin gereğini dahil yerine getirmemeleri, geldikleri sosyal sınıf düzeyinde oluşan duyarsızlık hastalığına kendilerini kaptırmış olduklarının bir kanıtıdır. Devletin imkanlarını kendi imkanları gibi dağıtan ve insanların fakirliklerinden siyasal rant kazananlar yarın inandıkları sırat köprüsünden nasıl geçecekler.
Allah’ın dinine sığındıklarını idda eden cemaatlerin mensubları hukuksuzca insanların özel hayatlarına bile girerek kanun dışı dinlemeleri servis ederken, bu cemaatin lideri Allahtan korkun neden demez? Anlamakta zorluk çekiyorum. Yargıda suçlulukları kanıtlanmadan suçsuz insanları yıllarca hapislerde tutmak İslam dininin neresinde yazar. Bu insanların suçlu olduklar kanıtlanamazsa bunca yıldır çektikleri cezanın  inandıklar öbür dünyadaki bedelini kim üstlenecek merak etmekteyim. Sayın cemaat liderinin yaratanla alakası güçlü belki afettirmenin bir yolunu biliyor ona güveniyordur. Nede olsa Hoca efendi vardır bir bildiği.
Peki ya bu ülkenin gelmiş geçmiş en güçlü lideri neden bu haksızlıklara göz yummakta? Yoksa gözünü intikammı bürümüş kendi yattığı hapis cezasının rövanşını bu şekildemi alıp acısını çıkartıyor. Önüne geleni ezen bir güçle yoluna devam edebilir bu güçlü adam.Ama
Allaha olan inancı ile yola çıkan her kes bilirki Allahın yolundan sapanlar ve haksızlıklara ortak olanlar illaki yaradanın gazabından kurtulamayacaklardır. Çünkü onlar bile bile Allaha karşı gelmektedirler. Hatırlatmak isterim.

Değerli okurlar
 
Ak mı Karamı bunu tarih bize yazacak, herkes iyi bilsinki kimsenin yaptığı haksızlık yanına kar kalmayacak, ve tarih kimseyi affetmeyecek. Gönlüm istiyorki Recep Tayip Erdoğan bu
haksızlıklara ve hukuksuzluklara alet ve ortak olmamış olsun. Kim ne söylerse söylesin halkımızın büyük bir bölümü bu siyaset adamına güvenmekte ve demokratik çerçeve içerisinde seçilmiş bir başbakanı 10 senedir yönetimde tutmakta. İnşallah halkımız bir kez daha aldatıldığını görmez. Çünkü  Türkiye halkının artık aldatılmaya tahamülü kalmadı

Bu günlük bu kadar

Cihan Sendan                       03.11.2011                    Münih

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile