Feb 21
CHP VS. CHP PDF Yazdır ePosta

Bir Parti düşünün ki düşmana ihtiyacı olmayan, bir Parti düşünün ki Türkiyeye hüküm edecekken kendisine hükmedemeyen, bir Parti düşünün ki sosyol demokrat olacakken sosyal ve demokrat bile olamayan, bir Parti düşünün ki, istikrarlı bir devlet kurmuşken istikrarlı bir yönetim bile kuramayan,bir Parti düşünün ki vatan sevgisiyle doluyken artık kendi kendisini sevemeyen!

 Vurun CHP ye CHP liler siz varken düşmana gerek yok.

Cumhuriyetin ve Halkın partisi CHP, artık kurultayların Partisi oldu bunu biliyorduk ama, yılda bir tane yetmedi 3 günde iki tane Kurultay. Bravo size yaratıcılık diye buna derim işte.  Partiye  CHP nin Mesihi gibi gelen Kemal Kılıçdaroğlu CHP de ışıkları söndüren son adam olacak gibi. Herşey Kemal beyin hatasımı? Değil tabii ama elindeki tarihi fırsatı kulanamadığıda kesin. CHP isterse 10 tane daha kurultay yapsın bu iş burada bitmiştir, CHP den artık hiçbirşey olmaz.

 Doğruları söylemek cesaretiniz yoksa bari doğruları dinleme cesareti gösterin ey CHP liler.

Bu olaylardan tüm CHP liler sorumludur, bugüne kadar olan tüm başarısızlıklardan tüm CHP kurultay delegeleri sorumludur nedenmi? E bu adamları buraya getirenler sizlersinizde ondan. Şahsi beklentilerinize CHP nin geleceğini sattınız, Bu Partiyi uçuracak adamları parti dışına attılmasına göz yumdunuz, bugün bu durumu getirenleri sizler seçtiniz. İğneyi kendinize batırın bakalım.

 Hem Sosyal Demokratız diyeceksiniz hemde sadakata dayalı tavır belirleyeceksiniz, kendi çıkarlarınızı davadan önemli göreceksiniz, sonrada  vicdanınızda ben ne yapayım tek başıma çıkıp dik dursam partiden aforoz olurum korkusuyla karar vereceksiniz  sonrada haklıya, liyakatliye sahip çıkmayacaksınız , ondan sonrada ne olacak bu CHP nin hali diyeceksiniz. Uyanın ağalar önce kendinize samimi olun. Bugüne kadar CHP de görev alanlar, delege olanlar, ellerini vicdanlarına götürsün ve geçmişte verdikleri kararların motivasyonlarını tekrar mahkeme etsinler. Bu kararlarda menfaat bulacaklar, korku bulacaklar, davaya ve demokrasiye ihanet bulacaklar.

  Sosyal Demokrat lık dik durmaktır, dürüst olmaktır, cesaretli olmaktır, evrensel doğruların savunucusu olmaktır, haklının , liyakatlinin yanında durmaktır.

 Ya CHP nin ışıklarını södürecek ve  genel merkezide otelcilere satacaksınız, yada ayağa kalkacak Partiye sahip çıkacaksınız. Bunun başka alternatifi yok kendinizi kandırmaktan vazgeçin.

Bu Partiye ve Sosyal demokrasiye ne Deniz Baykaldan ve gurubundan, nede Kemal Kılıcdaroğlu ve gurubundan artık hayır gelmez, bize bir tane dürüst CHP li çıkıp desinki evet Kemal Bey CHP nin has lideri, Türkiyenin beklediği sosyal demokrat büyük lider . Ama bunu söylerken yalan makinesinede bağlanmayı göze alacak bir CHP li, vicdanı hür fikri hür bir CHP li. Bulabileceğimizden şüpheliyim, en has CHP liler bile artık inançlarını kaybettiler.

Delegeler ne yapar bunu bilmem ama CHP liler özgüvenle Partiye sahip çıkmalı, bu ikiyüzlülüğe, kavgaya, liyakatsizliğe dur demeli,

Bunu söyleme cesareti ve motivasyonu olmayan bir ideolojinin ve gurubun zaten bu kurtlar sofrasında var olma şansıda yok.

AKP ve Cemaat artık CHP yi ciddiye bile almıyor, sorunlar hallettik rakip kalmadı aramızdaki hesapları görelim der modundalar.

 CHP ye oy veren halkın umudu kalmadı. Dünyada nerede görülmüştür böyle büyük bir partide iki senede bunca kurultay olsun, sanki Kemal bey kurultaylarda aldığı oylarla kendisini tatmin ediyor gibi. Seçimlerde kazanamadık bari kurultaylarda tatmin olalım der gibi.

Yazık CHP bu duruma düşecek bir Parti değildi, sona doğru yürüyen mahkum gibi uçuruma doğru ilerliyor ve kimse dur demiyor. Neden çünkü herkes kendi sandelyesini ve menfaatini düşünüyorda ondan. Ama korkunun ecele faydası yok bunun hesabını elbet bir gün tüm taraflar verecek. Siyaset sahnesinden silinecekler, Ben CHP lilerden umutluyum ama tüm CHP lilerden sadece üyelerden değil. Partiye sahip çıkma ve bu kepazeliğe dur deme zamanı gelmiştir.

CHP- CHP ye karşı olacak bir dönemde değildir aslında ama, sızıntıların CHP de nekadar derin olduğununda göstergesidir bu.

CHP’ ya sosyal demokrat olacaksın, yada tarihin kalabalık sayfalarında  kaybolacaksın

Ve biz ‘CHP liler’ ya bu sona ortak olacağız yada Cumhuriyete, halka ve demokrasiye yani CHP nin değerlerini yaşatma adına Partimize sahip çıkacağız dik duracağız durun diyeceğiz.

Bu yazımla bugün geçerli olan CHP mantığında partinin tüm kapılarının yüzüme kapanacağını bilerek yazıyorum, yazdığıma inandığım için bu yaşayacağım en önemsiz durumdur.

Böyle kavga eden, sevmeyen , riyarlıkların günlük ajandalarda en üste yazıldığı, ideolojisine ihanet eden bir CHP de olmaktansa, dışlanmayı aforoz edilmeyi kabullenmiş, bir sosyal demokrat yurtdaş kalmayı  onur sayarım.

CHP nin halen bir şansı daha var.  Uyan artık ey sosyal demokrat halkım.....

Cihan Sendan           15.02.2012   Münih.                  

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile