Feb 21
Fetullah Gülen. ( Nurcular) VS. ( Nakşibendiler) R.Tayyip Erdogan PDF Yazdır ePosta

 

Türkiye bu iki liderin  mücadelesinin  ilk raunduna tanık oluyor.

Tüm düşmanları yendik şimdi sıra aramızdaki hesabı kapatmaya geldi der gibi savaşı başlattılar bu iki nurlu güç.

Medeniyetler ittifakı çatlıyor da diyebiliriz.Tayyip Erdoğan ın Bülen Arınç la arasındaki muhalefet ve Cumhurbaşkanlığı konusunda Gül ü istememesi ile başlayan süreçte kazanan tarafın sürekli F. Gülen  olduğunuda gözden kaçırmamak gerekmektedir. Tayip bey önüne gelen tüm rakipleri ezip geçmiştir yalnız F. Gülen onun gücünün yeteceği rakip değildir. Hatta F. Gülen inin rakibi olarak bile kendisini göremez. Görür ise gider bunu kendiside iyi bilmektedir. Mensubu olduğu Nakşibendi tarikatı ile Nur cemaatinin arasındaki savaş Nur ceamatinin galibeyeti ile sonuçlanacaktır, buda AKP nin parçalanmasının ve dağılmasının başlangıcıdır, Nedenmi bu kadar eminim, fazla detaya girmeden anlatayım.

Rahmetlik Erbakan bunlar daha çoluk çocuk iktidar sözü almışlar ama aldanıyorlar demişti. ABD kullandığı her nesnenin posasınıda yok eder yakın tarihte örnekleriyle dolu. Nurcuların ABD ilişkisini sanırım sağır sultanda duydu, dolayısıyla Hoca efendiye düğmeye bas artık dediler Tayip beyin hastalığının  bu olaydaki önemi nedir bilemem ama görünen oki ABD Tayip beyden çekinmeye başladı son dönemde ABD hükümet sözcülerinin açıklamalarının satır aralarını çok iyi okumak lazım, ABD son siyasi duruştan memnun değil ve tasfiye istiyor, Polis ve yargının içindeki gücünü bildiğimiz Cemaatin Tayyip Erdoğan hakkındaki tüm bilgilerin ellerinde olduğu kesin. Önümüzdeki dönem sızıntları bekleyelim, ilginç bir dönem bizi bekliyor, en son Başbakan ile Remzi Gür arasındaki telefon konuşmasının sızdırılması bence bir öncü ikaz idi. Mit ve Polis ve yargı arasındaki çatışma bunun en son göstergesidir, karşılıklı kılıçlar çekildi savcının görevden alınması ile Başbakan hamlesini yaptı şimdi Gülen in hamlesi beklenmekte, sonuçta Türkiyenin ve hepimizin zarar göreceği kesin .Muhalefet neyazıkki çaresiz konu mankeni gibi  izlemede,zaten pek yapabilecekleri bir şey de yok, biz bu acizliğe alıştık.

Fakat benim dikkatimi çeken başka bir olay var, sanki Tayyip Erdoğanı köşeye sıkıştırıp yaptıramadıkları bir şeyi yaptırmak için bir hamleymiş gibime geliyor, bunun Suriye ve İranla alakası olabilir.

 Yani anlayacağınız Anlaşma olmazsa ve Erdoğan eğilmezse Türkiyede Tayyip Erdoğan devrinin kapanma süreci başlamış gibi görünmekte. Muhalifler hemen sevinmesin gelen gideni hep aratır !

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile